Komentovaná prohlídka výstavy

||Komentovaná prohlídka výstavy
Načítám Akce
akce již proběhla.

Prodejní výstava světoznámého malíře, grafika a sochaře Victora Vasarelyho (1906 –1997) nabídne k vidění vedle obrazů i jeho méně známé práce v médiu grafiky.

Svou rozsáhlou tvorbou je Vasarely považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů Op–Artu a kinetického umění. Jeho výtvarný styl geometrické abstrakce, zaměřené na využívání optického klamu, se stal světovým fenoménem a z velké části ovlivnil například i reklamu, propagaci, dekorativní umění, módu či architekturu. Optická iluze, dojem prostoru či pohybu, hra s vizuálním vnímáním diváka. Tak lze stručně charakterizovat jeho díla. Vasarely pracoval s různými materiály avšak za použití jen minimálního počtu forem a barev. Ve své tvorbě nepoužíval žádnou počítačovou grafiku, nýbrž vše s matematickou přesností maloval a kreslil vlastnoručně. Mimo jiné i tím se jeho díla stávají neopakovatelnými a naprosto ojedinělými. Jeho práce tvoří nedílnou součást stálých sbírek umění takových institucí, jako jsou galerie Tate v Londýně, Institut umění v Chicagu, Sbírka Peggy Guggenheim v Benátkách a další.

Rezervace nutná!

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.kczahrada.cz